Mūsu biedra celtajam dzīvojamajam kvartālam “Merks Viesturdārzs” nosvinēti spāru svētki

Image for Mūsu biedra celtajam dzīvojamajam kvartālam “Merks Viesturdārzs” nosvinēti spāru svētki

2019. gada 14. oktobrī būvnieks un attīstītājs SIA “Merks” kopā ar apakšuzņēmējiem un projekta partneriem atzīmēja jaunā dzīvojamā kvartāla spāru svētkus. Projektā “Merks Viesturdārzs” plānots uzbūvēt vairākas daudzdzīvokļu ēkas ar teju 500 dzīvokļiem un telpām komercdarbībai. Pirmo ēku, kurā atradīsies 95 dzīvokļi un kura būs vistuvāk parkam, plānots nodot ekspluatācijā 2020.gada otrajā ceturksnī.  

“Merks” nekustamā īpašuma attīstības direktors Mikus Freimanis stāsta: “”Merks Viesturdārzs” ir liels un nozīmīgs projekts ne tikai mums kā kompānijai, bet arī Rīgas pilsētai, ņemot vērā tā mērogu un pozitīvo ietekmi uz šī pilsētas rajona vides sakārtošanu un attīstību.  Šī vieta būs kā savdabīga oāze starp Kluso centru, Viesturdārza parku, Andrejsalu, kultūras un mākslas telpu “Hanzas perons” un jaunās Skanstes ielas rajonu. Patiecoties “Merks” profesionālajai būvniecības komandai, šobrīd jau vairāk kā 1500 ģimenes dzīvo mūsu celtajos mājokļos un mēs ar pārliecību varam teikt, ka šis būs ļoti kvalitatīvs, pārdomāts un nākotnes tehnoloģijām atvērts dzīvojamais projekts.”

Projektā “Merks Viesturdārzs”, kura būvniecība tika uzsākta 2018. gada 29. novembrī, būs pieejami daudzveidīgi dzīvokļi gan plānojumu, gan izmēru ziņā – no nepilnu 40 m2 studio tipa līdz pat divstāvīgiem četru istabu dzīvokļiem. Katram no dzīvokļiem būs balkons vai terase. Pazemes autostāvvietā paredzēta vieta elektroautomobīļu uzlādes punkta ierīkošanai. Teritorijas apsardze un piekļuve koplietošanas telpām tiks nodrošināta ar mūsdienīgiem drošības risinājumiem. “Merks Viesturdāzam” projektēta A klases energoefektivitāte.

“Projekts, ko izstrādājis arhitektu birojs “RUUME”, ir vērsts uz to, lai jaunā kvartāla apbūve veiksmīgi iekļautos Klusā centra pilsētvidē un Viesturdārza apkārtnē,” uzsver Oskars Ozoliņš, būvkompānijas “Merks” valdes priekšsēdētājs. “Ilgtermiņā skatoties, projekta realizācija piešķirs jaunu skatu un dzīvību visam kvartālam starp parku, Rūpniecības, Pētersalas un Katrīnas ielām. Būvniekiem darba vēl ir gana daudz, jo projekts paredz izbūvēt trīs jaunas dzīvojamās ēkas ar komercplatībām, divas ēkas ir paredzētas nojaukšanai to vietā uzbūvējot jaunas, savukārt, divas vēsturiskās ēkas Pētersalas ielas malā tiks pilnībā renovētas. Projekta realizācijā esam maksimāli saglabājuši arhitektu ieceres, kā piemēram, jauno ēku inovatīvajā betona fasādes apdarē. Mums kā būvniekiem šis objekts ir īpašs ar to, ka tas ir pirmais “Merks” dzīvojamo ēku komplekss, kura būvniecība tiek veikta izmantojot būves informācijas modelēšanas sistēmu jeb BIM”.

 “Merks” ir gan projekta attīstītājs, gan būvnieks, gan arī – garantijas sniedzējs, uzņemoties pilnu atbildību par paveikto darbu un izmantoto materiālu kvalitāti.