Atziņas pēc dalības IUB konferencē ““Kur virzās būvniecības iepirkumi?” Pieredze. Labā prakse”

Image for Atziņas pēc dalības IUB konferencē ““Kur virzās būvniecības iepirkumi?” Pieredze. Labā prakse”

Latvijas Būvuzņēmēju partnerība šī gada 27. maijā piedalījās Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) rīkotajā konferencē par aktualitātēm būvniecībā iepirkumu jomā. Konferences laikā vērsām uzmanību uz to, kā pandēmija ietekmējusi un turpinās ietekmēt būvniecības nozari iepirkumu kontekstā, kā arī paudām prognozes uz tuvāko nākotni.

Iepirkumu uzraudzības biroja gada tiešsaistes konferences ““Kur virzās būvniecības iepirkumi?” Pieredze. Labā prakse” laikā par publisko iepirkumu aktualitātēm būvniecības nozarē runāja, kā arī pieredzē un labās prakses piemēros dalījās jomas eksperti no Latvijas Būvuzņēmēju partnerības, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, AS RB Rail, Rīgas domes Būvniecības pārvaldes, Latvijas Inženierkonsultantu asociācijas, VAS Valsts nekustamie īpašumi un Iepirkumu uzraudzības biroja.

Kā nozīmīgākos izaicinājumus šogad būvniecības nozarē Latvijas Būvuzņēmēju partnerības norādīja:

  • Publisko investīciju pārvaldības uzlabošanu (ES fondi, ATR, Rīgas pārmaiņas),
  • Publisko iepirkumu regulējuma izmaiņu kompromisus (tipveida līgumi),
  • Būvniecības likuma grozījumus (nozares pašregulācija, BOCTA), 
  • Būvprojektu kvalitātes standartu (BIM kvalitāti),
  • Zaļās būvniecības kritērijus un CO2 mērījumus,
  • Valsts un būvniecības nozares IT sistēmu integrāciju,
  • Konkurences padomes lēmumu ietekmi uz nozari un Latvijas ekonomiku kopumā.

Partnerības vadītājs Gints Miķelsons norādīja uz sadarbības nepieciešamību visiem nozarē iesaistītajiem. “Esam gatavi turpināt veiksmīgu dialogu ar valsts pārvaldi, protams, sadarbībā ar Iepirkumu uzraudzības biroju – turpināt strādāt pie dažāda veida standartizētiem risinājumiem, lai pasūtītājiem būtu ērtāki publiskie iepirkumi. Pandēmija aktualizējusi vairākas lietas, kam patiesībā bijām gatavi jau uz tās sākumu – spējām operatīvi nodefinēt drošas būvniecības principus, līdzīgi arī ar Būvniecības informācijas sistēmu, kas ļāvusi veiksmīgi attālināti veikt projektēšanu, saskaņošanu. Tikai kopīgi pie šādiem apstākļiem un ar kopēju vienošanos, ka nedrīkstam apstādināt objektus, varējām pagājušo gadu noslēgt ar zināmu plusa zīmi.”

Latvijas Būvuzņēmēju partnerība tāpat sniegusi būvuzņēmēju pieredzē un kompetencēs balstītu atbalstu Iepirkumu uzraudzības birojam, kļūstot par līdzautoru vadlīnijām “Kvalifikācijas prasību sagatavošana ēku būvdarbu publisko iepirkumu nolikumos”, ko iespējams apskatīt šeit.

Pilnu konferences ierakstu skatīt zemāk, savukārt Partnerības vadītāja Ginta Miķelsona prezentācija pieejama lapas augšējā labajā stūrī!