Būvnieki ar LBAS pārrunās sadarbību ģenerālvienošanās jautājumā

Image for Būvnieki ar LBAS pārrunās sadarbību ģenerālvienošanās jautājumā

Otrdien, 28. martā, Latvijas Būvuzņēmēju partnerības vadītāja Baiba Fromane tiksies ar Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības vadītāju Egilu Baldzēnu, lai pārrunātu kopīgu sadarbību ģenerālvienošanās jautājumā, tai skaitā nepieciešamās izmaiņas Darba likumā.

“Nosakot minimālo algu līmeņos būvniecības nozarē, ieguvēji būs gan darba devēji, gan darba ņēmēji. Uzņēmējiem tas nozīmē lielāku stabilitāti un ilgtermiņa attiecības ar darbiniekiem, savukārt darba ņēmēji iegūs lielākas minimālās sociālās garantijas,” skaidro Latvijas Būvuzņēmēju partnerības vadītāja Baiba Fromane.

Latvijas Būvuzņēmēju partnerība uzskata, ka ģenerālvienošanās par minimālo algu līmeņiem profesiju grupās ir efektīvākais instruments aplokšņu algu mazināšanai būvniecības nozarē.

Pēc Latvijas Būvuzņēmēju partnerības iniciatīvas ir izveidota darba grupa, kas strādā pie ģenerālvienošanās noslēgšanas. Darba grupa ir sagrupējusi visas nozarē reģistrētās profesijas piecos līmeņos atbilstoši to kvalifikācijas prasībām, ir veikusi aprēķinus par minimālajām stundu likmēm profesiju grupās, kā arī izstrādājusi metodiku katras profesiju grupas minimālās stundu likmes aprēķinam.

Atbilstoši darba grupas aprēķiniem minimālie algu līmeņi profesiju grupās būs sākot no 700 EUR, kas ir gandrīz uz pusi vairāk nekā minimālā alga valstī, kas šobrīd ir 380 EUR. Lai ģenerālvienošanās par minimālo darba algu būtu saistoša visai nozarei, to jāparaksta uzņēmumiem, kas veido 60% no nozares apgrozījuma jeb aptuveni 1,1 miljardu eiro.

Darba grupā, kas strādā pie ģenerālvienošanās noslēgšanas par minimālo algu līmeņiem, strādā nozares darba devēji, kā arī Latvijas Celtnieku arodbiedrības, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības, Ekonomikas ministrijas, Labklājības ministrijas un Valsts ieņēmumu dienesta pārstāvji.