Cēsu stadiona tribīnēm Spāru svētki

Image for Cēsu stadiona tribīnēm Spāru svētki

13. februārī, Cēsu pilsētas stadionā tika svinēti topošo skatītāju tribīņu Spāru svētki.

Cēsu pilsētas stadiona otrās kārtas būvniecība sākās 2018.gada jūlijā. Tās rezultātā tiks izbūvētas tribīnes ar 526 sēdvietām, 192 stāvvietām un 65 pielāgotām vietām cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un apmeklētājiem ar bērnu ratiņiem. Tāpat būvē atradīsies sportistu ģērbtuves, treneru un tiesnešu kabineti, kā arī saimnieciskās telpas un noliktava. Kopējā būvdarbu līguma summa – 2 014 136,14 EUR. Tribīņu būvniecību veic PS “RERE BŪVE 1”.

Šobrīd izbūvētas visas tribīņu ēkas nesošās un jumta konstrukcijas, kā arī visas ģērbtuvju ēkas norobežojošās konstrukcijas. Veikta arī inženiertīklu izbūve un izveidots savienojums ar kopējo pilsētas tīklu. Šobrīd notiek plānotie būves iekšējās un ārējās apdares darbi. Tāpat būvnieki veiks ceļa un laukumu segumu ieklāšanu, teritorijas labiekārtošanu, kā arī soliņu, atkritumu urnu un velo statīvu uzstādīšanu.

Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs pateicās būvniekiem un pauda pārliecību, ka stadions sevi kā cēsniekiem vajadzīgu un svarīgu būvi jau ir apliecinājis, taču jaunās tribīnes kopā ar sportistu ģērbtuvēm dos iespēju Cēsīs uzņemt arvien lielāka mēroga sporta sacensības un pulcēt lielāku sporta līdzjutēju skaitu.

“Mums ir patiess prieks dot savu ieguldījumu Cēsu pilsētas stadiona tapšanā. Ar lepnumu atskatāmies uz mūsu komandas izbūvēto stadionu, kas tika atklāts 2018.gadā un būvniecības nozares konkursā “Gada labākā būve Latvijā” ieguva 1.vietu nominācijā “Ainava”. Šogad pēc stadiona tribīņu izbūves cēsniekiem būs iespēja pilnvērtīgi baudīt sporta aktivitātes gan no dalībnieku, gan no skatītāju rindām. Vēlos teikt lielu paldies visiem projektā iesaistītajiem. Spāru vainags ir apliecinājums labām savstarpējām attiecībām un simbols kopīgam mērķim – kvalitatīvi pabeigt projektu līdz noteiktajam termiņam,” AS “RERE Grupa” valdes loceklis Aldis Gulbis.

Pie labiem laikapstākļiem un bez neparedzētiem kavēkļiem būvniecība noslēgsies 2019.gada jūnija beigās, un jau šovasar apmeklētāji varēs just līdzi sacensībām no sēdvietām jaunajās tribīnēs

Cēsu pilsētas stadions oficiāli tika atklāts 2018.gada aprīlī. Laikā no 2018.gada jūnija līdz decembrim tas uzņēmis teju 55 000 apmeklētāju.

Stadions kalpo ne vien sportistu un aktīvo cēsnieku vajadzībām, bet arī kā dažādu valsts sektoru treniņu bāze, kurā fizisko sagatavotību uzlabo gan Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Cēsu depo darbinieki, gan Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolas mācībspēks un audzēkņi, kā arī Cēsu 27.kājnieku bataljona zemessargi.

Noslēdzoties stadiona celtniecības otrajai kārtai, plānota arī florbola laukuma un slidotavas būvniecība.