Drīzumā Rīgā notiks lielākais būvniecības nozares notikums – “Būvniecības nedēļa 2016”

Image for Drīzumā Rīgā notiks lielākais būvniecības nozares notikums – “Būvniecības nedēļa 2016”

No 31.maija līdz 3.jūnijam Rīgā norisināsies Būvniecības valsts kontroles biroja (turpmāk – Birojs) rīkotā “Būvniecības nedēļa 2016”, kas ir viens no nozares gada nozīmīgākajiem notikumiem. Četru dienu garumā būvniecības procesā iesaistītie dalībnieki un eksperti, izglītības, valsts iestāžu un organizāciju pārstāvji diskutēs par nozares politikas, ēku renovācijas, būvnormatīvu un izglītības aktualitātēm nozarē.

“Būvniecības nedēļa ir lielākā gadskārtējā publiskā diskusija par nepieciešamajiem uzlabojumiem nozarē. Šogad uzmanība tiks pievērsta būvniecības nozares stratēģiskajiem mērķiem, tehniskā regulējuma un standartizācijas aktualitātēm Eiropā un Latvijā, nacionālajai renovācijas stratēģijai līdz 2020.gadam, kā arī izaicinājumiem jauno speciālistu sagatavošanā. Jāuzsver, ka katrai no aktuālajām tēmām veltīta atsevišķa diena. Interesentiem vēl ir iespēja reģistrēties Biroja mājaslapā, turklāt dalība ir bezmaksas,” aicina Biroja vadītājs Pēteris Druķis.

Būvniecības nedēļas pirmā diena – Politikas diena – tiks atklāta 31.maijā. Tās uzdevums ir informēt par būvniecības politikas pamatnostādnēm un regulējumu nozares attīstībai, tostarp valsts nospraustajiem mērķiem būvniecības nozarē līdz 2020.gadam. Dienas garumā norisināsies trīs paneļdiskusijas, kurās eksperti no Ekonomikas ministrijas (EM), Biroja, Latvijas Būvuzņēmēju partnerības, Latvijas Būvnieku asociācijas u.c. diskutēs par ēnu ekonomikas mazināšanu, konkurētspējas palielināšanu, kā arī drošības un kvalitātes uzlabošanu.

1.jūnijā norisināsies Renovācijas diena, kas būs veltīta ēku renovācijas aktualitātēm, finansējuma pieejamībai un kultūrvēsturisko ēku saglabāšanai. Klātesošos uzrunās Latvijas enerģētikas un būvniecības eksperts, kā arī pārstāvji no EM, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM), Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas, ALTUM, Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padomes, invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons”. Savukārt, klātesot nozares ekspertiem, paneļdiskusijās uzstāsies “Investor Confidence Project” un Latvijas Restauratoru biedrības pārstāvji.

Lai vienotos par nepieciešamo rīcību nozares būvnormatīvu un standartu izstrādē, 2.jūnijā norisināsies Standartizācijas diena. Tās ietvaros ar citu valstu pieredzi būvnormatīvu jomā un Eiropas standartiem būvniecībā, kā arī izaicinājumiem un uzdevumiem to attīstībā dalīsies Latvijas Valsts standarta vadītājs, EM Būvniecības politikas nodaļas vadītājs, kā arī Biroja vadītājs. Otrajā daļā, piedaloties arī Latvijas standartizācijas tehniskajām komitejām, norisināsies apaļā galda diskusija „Jauno būvnormatīvu izaicinājumi standartizācijas aktivitātēm būvniecībā”.

Būvniecības nedēļa noslēgsies 3.jūnijā ar izglītībai veltītu dienu, kuru atklās RTU rektors Leonīds Ribickis. Klātesošie tiks iepazīstināti ar Latvijas skolās realizēto kampaņu “Mācies būvniecību” jauniešu iedvesmošanai apgūt būvnieka profesiju. Ar prezentāciju “No pamatiem uz kvalitāti” uzstāsies divi RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes un Būvniecības inženierzinātņu fakultātes studenti, 2015.gada Amerikas Latviešu asociācijas stipendiāti. Savukārt diskusijā esošie un topošie būvniecības studenti, mācībspēki un būvniecības organizācijas dalīsies pieredzē par būvniecības izglītības kvalitāti Latvijā, kā arī diskutēs par nozares izaicinājumiem un nepieciešamajām izmaiņām, lai sekmētu atbilstošu speciālistu sagatavošanu.

Reģistrēties dalībai “Būvniecības nedēļā 2016”, kā arī iepazīties ar katras dienas programmu, iespējams Biroja mājaslapā www.bvkb.gov.lv/lv/content/buvniecibas-nedela

“Būvniecības nedēļu 2016” organizē Birojs sadarbībā ar EM, RTU, Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padomi, Latvijas Būvuzņēmēju partnerību un citām būvniecības nevalstiskajām organizācijām.

Pirmo reizi Būvniecības nedēļa tika organizēta pērn, Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē ietvaros, kas bija pirmais šāda veida notikums Latvijā un ES. Tās laikā dažādu pasākumu ietvaros tika pārrunāti Eiropas Komisijas izstrādātās Stratēģijas būvniecības nozares ilgtspējīgai konkurencei „Būvniecība 2020” īstenošanas aspekti.