Latvijas lielāko būvuzņēmēju organizāciju turpmāk vadīs Baiba Fromane

Image for Latvijas lielāko būvuzņēmēju organizāciju turpmāk vadīs Baiba Fromane

Lai rosinātu valsts līmeņa pārmaiņas būvniecības nozarē, par Latvijas lielāko būvuzņēmēju pārstāvošās organizācijas vadītāju apstiprināta Baiba Fromane. Līdzšinējais vadītājs Valdis Birkavs turpinās darbu, ieņemot organizācijas goda prezidenta amatu.

“Pamatproblēma būvniecības nozarē Latvijā jau gadiem ir ēnu ekonomika. No tās atbilstoši izriet problēmas gan ar kvalitāti, gan ar drošību. Lai gan būvniecības nozare Latvijā ir viens no lielākajiem darba devējiem, nodarbinot aptuveni 8,3% no viesiem darba ņēmējiem, valsts gadiem nav spējusi sistēmiski paskatīties uz šīs nozares problēmām,” norāda Baiba Fromane, identificējot trīs galvenos darbības virzienus – augstākas kvalifikācijas prasības būvniekiem, augstākās prasības būvnormatīvos un standartos, kā arī darbs ar nodokļu nomaksu.

Detalizētu pasākumu plānu pārmaiņām būvniecības nozarē Baiba Fromane prezentēs nākamā gada sākumā.

Stiprinot organizācijas pārstāvniecību un apliecinot vēlmi īstenot pārmaiņas nozarē, būvuzņēmēju partnerībai pievienojies arī viens no lielākajiem būvniecības uzņēmumiem Latvijā un vadošais nekustamo īpašumu attīstītājs – SIA “Merks”. Vērts pieminēt, ka pievienojušies arī tādi uzņēmumi kā “LNK Industries” un “Abora”.

Iedzīvinot vērtības kvalitāte, drošība un ilgtspēja, izveidota arī jauna organizācijas vizuālā identitāte, kā arī turpmāk “Būvniecības attīstības stratēģiskā partnerība” sauksies daudz vienkāršāk – “Latvijas Būvuzņēmēju partnerība”.

Baiba Fromane ir absolvējusi Latvijas Universitātes Juridisko fakultāti, iegūstot maģistra grādu tiesību zinātnēs. Iepriekš vadījusi Latvijas Nebanku kredītdevēju asociāciju, kā arī bijusi valdes priekšsēdētāja SIA „Biroju centrs Ezerparks”. Tāpat Baibai Fromanei ir pieredze valsts pārvaldē, strādājot par tieslietu ministra biroja vadītāju, Eiropas Parlamenta deputāta konsultanti, Rīgas domes priekšsēdētāja biroja vadītāju, kā arī par finanšu ministra padomnieci.

“Latvijas Būvuzņēmēju partnerība” apvieno lielākos būvniecības uzņēmumus Latvijā – “Skonto Būve”, “RE&RE”, “RBSSKALS”, “Merks”, “Latvijas Energoceltnieks”, “Arčers”, “LNK Industries”, “Abora”, “Moduls Rīga”.