MONUM nodod ekspluatācijā Siguldas Kultūras centru

Image for MONUM nodod ekspluatācijā Siguldas Kultūras centru

Otrdien, 7.augustā, ekspluatācijā tika nodots Siguldas Kultūras centrs, kura pārbūvi par zema patēriņa enerģijas ēku MONUM uzsāka 2017.gada septembrī. 

MONUM īstenotās pārbūves rezultātā Siguldas Kultūras centrs ne tikai piedzīvojis pirmos būtiskos remontdarbus kopš tā uzcelšanas 1962. gadā, bet arī ieguvis jaunas telpas un papildu tehniskās funkcionalitātes — trīs mēģinājumu telpas orķestra, kora un dejotāju vajadzībām, paplašinātu skatuvi ar šņorbēniņiem, papildu vietas skatītājiem un jaunu noliktavas telpu piebūvi rekvizītu, tērpu un aparatūras uzglabāšanai. Kultūras centra daudzfunkcionālā mazā zāle pēc rekonstrukcijas kalpos gan kā kinozāle, gan kā skaņu ierakstu studija, gan kā telpa mazākiem pasākumiem.

Tāpat nepamanīta noteikti nepaliks ēkas fasāde, kuras noformējumā izmantots Gaujas senlejai raksturīgā smilšakmens atseguma motīvs. Vizuāli iespaidīgais efekts panākts, pirmoreiz Latvijā pielietojot apšuvuma paneļu digitālās apdrukas tehnoloģiju. Rekonstrukcijas izmaksas veido 7,7 milj. eiro.