Partnerība ar satiksmes ministru vienojas par ciešāku sadarbību ceļu būvniecībā

Image for Partnerība ar satiksmes ministru vienojas  par ciešāku sadarbību ceļu būvniecībā

22.augustā Partnerības vadītājas pienākumu izpildītāja Anna Upena tikās ar satiksmes ministru Tāli Linkaitu. Abi vienojās par ciešāku sadarbību ceļu būvniecības jomā.

Valsts ieguldījums tiltu un ceļu būvniecībā pēdējos gados ir bijis ar pieaugošu tendenci, pateicoties Eiropas Savienības finansējumam, tomēr būvnieki ar bažām raugās nākotnē. Nākamie divi gadi solās būt smagi – nenoteiktība valda gan saistībā ar plānotajiem darbiem, gan finansējumu. “Nepieciešami kā īstermiņa risinājumi, tā arī valsts ilgtermiņa plānojums,” tikšanās laikā uzsvēra A. Upena.

Rūpējoties par negatīvo seku mazināšanu nozarei, Satiksmes ministrija nākamā gada valsts budžetā ir pieprasījusi papildus 70 miljonus eiro ceļu stāvokļa uzlabošanai. “Šis ir laiks, kad ceļu būvniecības izmaksas samazinās, un šie apstākļi ļautu mums par mazāk līdzekļiem salabot vairāk ceļu,” norādīja T. Linkaits.

Partnerība ar ministru pārrunāja nozares redzējumu attiecībā uz situāciju publisko iepirkumu jomā, tendencēm saistībā ar Eiropas Savienības finansējumu, kā arī nozares vienmērīgu attīstību un spēju piesaistīt augsti kvalificētus darbiniekus. Ministrs veltīja atzinīgus vārdus nozarei par tās spēju pašsakārtoties, mazinot ēnu ekonomiku.

Abas puses vienojās ciešāk sadarboties arī Rail Baltica būvniecības kontekstā.