RERE Būve nodeva ekspluatācijā pirmo Hilton viesnīcu Latvijā

Image for RERE Būve nodeva ekspluatācijā pirmo Hilton viesnīcu Latvijā

Šī gada septembrī noslēdzās jaunbūves – viesnīcas Hilton Garden Inn Riga Old Town celtniecība Vecrīgā, kuras izbūvē īstenotas Hilton zīmola paaugstinātās kvalitātes un drošības prasības. Projekta būvniecības ierosinātājs ir SIA “Apex Alliance Grecinieku”, projekta autors – arhitekts Andris Kronbergs, SIA “Arhis Arhitekti”. Būvprojektu īstenoja būvniecības uzņēmums SIA “RERE Būve”.

“Būvējot pirmo Hilton zīmola viesnīcu Latvijā, apzinājāmies, ka līdztekus ēkas galvenajam uzdevumam – sniegt viesiem augstākās kvalitātes ērtības un servisu, ēka vienlaikus veidos mūsdienu Vecrīgas vaibstus. Esam strādājuši vienotā komandā ar pasūtītāju, projekta autoriem, visiem sadarbības partneriem, lai pilnā apmērā realizētu paaugstinātās drošības un kvalitātes prasības,” atzinību par paveikto pauž RERE Grupa vadītājs Guntis Āboltiņš-Āboliņš.

Būvdarbi tika uzsākti 2017. gada februārī, un ēka nodota ekspluatācijā 2019. gada septembrī. To izpildē ievērotas Hilton definētās un vienotās augstās kvalitātes un drošības prasības, kas ietver paaugstinātu skaņas izolāciju, četru veidu ugunsdrošības sistēmu izbūvi un citas. Papildus standarta procedūrai par ēkas nodošanu ekspluatācijā, Hilton centrālā biroja pārstāvji klātienē veica visu prasību izpildes pārbaudi un pieņemšanu.

Jaunai viesnīcai Rīgā, Grēcinieku ielā 25 ir septiņi virszemes stāvi un viens – pazemes stāvs. Kopumā būvdarbi veikti 5117 kvadrātmetru platībā. Viesnīcā pieejami 100 numuriņi. Pirmajā stāvā izvietotas publiskās funkcijas – reģistratūra, konferenču centrs, restorāns, komerctelpas, kā arī viesnīcas administrācijas telpas un palīgtelpas. Ēkas centrālajā daļā izvietots ātrijs ar stiklotu jumtu.

Ēkas 2. – 6. stāvā atrodas viesnīcas numuriņi un viena apkalpes telpa katrā stāvā. Divi numuriņi katrā stāvā izvietoti ēkas iekšienē, ar stiklojumu uz ātriju, pārējie numuriņi ir vērsti ar logiem uz Grēcinieku un Svaru ielām. 5. un 6. stāvā Svaru ielas pusē numuriņi izvietojas mansardā ar jumta izbūvēm. Ēkas 7. stāvs veidots kā tehniskie bēniņi, kurā atrodas ventilācijas un dzesēšanas iekārtas.

Pazemes stāvā iekārtota sporta zāle, palīgtelpas restorāna un viesnīcas vajadzībām un pazemes stāvvieta 13 automašīnām, no kurām viena paredzēta personām ar kustību traucējumiem un auto pacēlājs.

Jaunajā ēkā īpaša uzmanība pievērsta vides pieejamībai, lai cilvēki ar redzes, dzirdes, kustību traucējumiem varētu orientēties un netraucēti izmantot visas viesnīcas koplietošanas telpas. Viesnīcā ir pieejami numuriņi cilvēkiem ar kustību traucējumiem, paredzot lielāku platību un speciālu aprīkojumu ar drošības sistēmām.

Būvdarbu veikšana vēsturiskajā pilsētas teritorijā, pašā pilsētas centrā bija samērā liels izaicinājums no loģistikas viedokļa, jo īpaši rūpīgi bija jāplāno izejmateriālu un konstrukciju piegāde, ņemot vērā blīvo apkārtējo apbūvi un ierobežoto vietu. Līdz ar to materiālu piegādi varēja veikt tikai tad, ja bija iespēja uzreiz nodrošināt to montāžu.

“Modernie risinājumi ļauj viesiem pilnībā izbaudīt modernu būvniecību vēsturiskā apbūves telpā,” pieredzē dalās Guntis Āboltiņš-Āboliņš.