“Skonto Prefab” iegādājas jaudīgu ražošanas iekārtu un plāno šogad ražotnē investēt pusotru miljonu eiro

Image for “Skonto Prefab” iegādājas jaudīgu ražošanas iekārtu un plāno šogad ražotnē investēt pusotru miljonu eiro

“Skonto Group” uzņēmums “Skonto Prefab” ir iegādājies un savā ražotnē Rīgā uzstādījis šobrīd Baltijā modernāko un apjomīgāko iekārtu dzelzsbetona sienu ražošanai — BATTERY MOLD, kas ir vertikālo vienslāņa dzelzsbetona sienu ražošanas kasetes. Iekārta palielinās optimālo ražošanas jaudu sienu cehā par 35 % un dos iespēju ražot vairāk nekā 10 000 m2 dzelzsbetona sienu paneļu mēnesī. Ar šo iekārtu plānots radīt 30 darba vietu uzņēmumā. Pateicoties ražošanas jaudas palielināšanai, “Skonto Prefab” spēs palielināt uzņēmuma sniegto būvniecības pakalpojumu apgrozījumu par 6 milj. EUR.

Jaunā iekārta, ar to saistītie mehānismi un uzstādīšana izmaksās gandrīz vienu miljonu EUR, taču kopējās investīcijas ražotnē un uzņēmumā 2017. gadā sasniegs 1,3 milj. EUR. Pilnībā apgūstot iekārtu, arī 2018. gadā tiks turpinātas investīcijas ražotnē un iekārtās, lai modernizētu un paplašinātu rūpnīcu.

“2016. gadā “Skonto Prefab” ražotnē tika veiksmīgi uzstādīti jauni ražošanas galdi, un izdevās ļoti ātri pārdot to un esošo iekārtu jaudu, tādēļ 2016. gada nogalē tika pieņemts lēmums veikt apjomīgākas investīcijas un būtiski kāpināt ražošanas jaudu lielajam tirgus pieprasījumam, kas ir saistīts gan ar celtniecības industrijas attīstību Skandināvijā, gan ar pastiprinātu jaunu klientu piesaisti esošajos un citos eksporta tirgos. Mums ir izdevies piesaistīt stabilus ilgtermiņa sadarbības partnerus un nostiprināt savas pozīcijas Skandināvijas reģiona būvniecības tirgū,” norāda Mārtiņš Ķeņģis, “Skonto Prefab” izpilddirektors un valdes loceklis.

Līdz ar jaunās iekārtas darbības uzsākšanu “Skonto Prefab” ne tikai ražos vairāk un efektīvāk, bet arī piedāvās klientiem vienslāņa sienas ar veidņu virsmu abām pusēm. “Šīs iekārtas saražotā produkcija pamatā tiks eksportēta uz Zviedriju, jo jau tagad esam izpārdevuši 2017. gada un lielā mērā arī 2018. gada jaudas,” skaidro M. Ķeņģis.

Runājot par tālākajiem plāniem, M. Ķeņģis norāda, ka uzņēmums plāno papildināt esošo dzelzsbetona un metāla konstrukciju būvniecības pakalpojumu eksportu ar integrētiem dzelzsbetona un krustām līmētu masīvkoka (CLT — cross laminated timber) paneļu risinājumiem, kā arī attīstīt modulāro būvniecību, proti, piedāvās klientiem dažādus Skonto Group uzņēmumu pakalpojumus (dzelzsbetons, fasādes, CLT, moduļi) integrētos risinājumos. Kopējai Skonto Prefab ražotnes attīstībai ir jau paredzētas ieceres, kā paplašināt esošās ražošanas ēkas un modernizēt iekārtas un biznesa procesus ar inovatīviem risinājumiem.

2016. gadā “Skonto Prefab” realizēja vienu no lielākajiem projektiem uzņēmuma vēsturē — “Trubaduren” — trīs daudzstāvu daudzdzīvokļu māju komplekss Stokholmas apkārtnē ar 266 dzīvokļiem, tostarp pazemes autostāvvietu. Kā arī tika īstenota jaunas astoņu stāvu medicīnas laboratorijas ēkas “NEO — Medicinaren 25” būvniecība Stokholmā, kas iekļāva saliekamā dzelzsbetona un metāla konstrukciju projektēšanu, ražošanu, piegādi un montāžu, šis projekts ir lielākais metāla projekts uzņēmuma vēsturē ar 1660 tonnām metāla konstrukciju. Tāpat tika pabeigta projekta “Älvsjö Hotel” būvniecība — jauna 16 stāvu viesnīca Elvsjo apkaimē Stokholmā.

“Skonto Prefab” pamatā strādā Zviedrijas tirgum — apm. 93 %, taču eksportē arī uz Igauniju, Lietuvu, Vāciju un drīz nostiprinās savu klātbūtni arī Dānijas un Norvēģijas tirgū. “Skonto Prefab” nodrošina pilna spektra būvniecības pakalpojumus un risinājumus saliekamā dzelzsbetona, metālkonstrukciju un CLT dzīvojamo un citu ēku būvniecībā Skandināvijā un Rietumeiropā. Uzņēmums projektē, ražo, piegādā un veic būvdarbus saliekamajām konstrukcijām.

Pašu ražotnē tiek ražoti saliekamie dzelzsbetona sienu paneļi (vienslāņa sienas, sendvičsienas, dekoratīvās sienas ar ķieģeļu flīzēm, matricu, pigmentu, u.c.), filigrānas plātnes, pārseguma paneļi, kolonas un sijas, kāpnes un pamata pāļi. “Skonto Prefab” produkcija ir pilnībā sertificēta atbilstoši Skandināvijas standartiem, visi produkti ir laboratoriski testēti. Rūpnīca atrodas netālu no Rīgas, bet uzņēmuma projektus var apskatīt Stokholmā, Malmē, Noršēpingā, Linšēpingā, Īstadē, Gevlē, Ērebrū, Stavangerā, Oslo un citur.