Valdība un būvniecības nozare vienojas par sadarbību ēnu ekonomikas mazināšanai

Image for Valdība un būvniecības nozare vienojas par sadarbību ēnu ekonomikas mazināšanai

Otrdien, 31. maijā, Ministru prezidents Māris Kučinskis, Ministru prezidenta biedrs un ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens un finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola parakstīja sadarbības memorandu ar būvniecības nozares organizācijām. Tā mērķis ir triju gadu laikā ēnu ekonomiku būvniecības nozarē samazināt uz pusi, vienlaikus stimulējot kvalitatīvas, drošas un ilgtspējīgas būvniecības attīstību Latvijā.

Fotogrāfijas no memoranda parakstīšanas: https://goo.gl/Vg1ltb

“Ar šo memorandu mēs kliedējam mītu par to, ka uzņēmēji tikai gaida, kad nepieciešamie risinājumi tiks viņiem ērti pasniegti uz paplātes. Tieši pretēji – būvniecības nozares uzņēmumi ir gatavi iesaistīties un strādāt, lai būvniecības sektors Latvijā būtu sabiedrībai drošs, kvalitatīvs un ilgtspējīgs. Un ikviens celtnieks būtu lepns par to, ka strādā būvniecības nozarē,” norāda Latvijas Būvuzņēmēju partnerības vadītāja Baiba Fromane, kas virzīja šī sadarbības memoranda izstrādi un parakstīšanu valdības līmenī.

Vienlaikus ar sadarbības memoranda parakstīšanu tika apstiprināti arī prioritārie uzdevumi 2016.-2018. gadam, kas sadalīti trīs blokos – pasākumi ēnu ekonomikas mazināšanai, investīciju vides uzlabošanai, kā arī nozares konkurētspējas paaugstināšanai.

Būvniecības nozares vārdā kopā ar Latvijas Būvuzņēmēju partnerību sadarbības memorandu parakstīja 11 vadošās nozares organizācijas – “Latvijas ceļu būvētājs”, “Latvijas Elektroenerģētiķu un Energobūvnieku asociācija”, “Būvmateriālu ražotāju asociācija”, “Latvijas Būvinženieru savienība”, “Latvijas Inženierkonsultantu asociācija”, “Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienība”, “Latvijas logu un durvju ražotāju asociācija”, “Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padome”, “Latvijas Arhitektu savienība”, “Latvijas Būvnieku asociācija”, “Transportbūvju inženieru asociācija”.

Būvniecības nedēļu organizē Būvniecības valsts kontroles birojs sadarbībā ar Ekonomikas ministriju, Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Būvuzņēmēju partnerību, Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padomi, kā arī ar citām nozares nevalstiskajām organizācijām.