Uzsākta vērienīgā Rēzeknes Olimpiskā centra pēdējā posma būvniecība

Image for Uzsākta vērienīgā Rēzeknes Olimpiskā centra pēdējā posma būvniecība

Būvniecības kompānija SIA “Arčers” uzsākusi Rēzeknes Olimpiskā centra Sporta arēnas būvniecību, tādējādi iezīmējot pēdējā – trešā – posma īstenošanas sākumpunktu vērienīgajā sporta centra projektā. Kopā ar jau iepriekš izbūvēto futbola laukumu, sporta viesnīcu un atklāto peldbaseinu jaunbūve veidos modernāko sporta kompleksu Latgalē.

Daudzfunkcionālās sporta zāles 3.4 ha plašajā būvlaukumā šobrīd norit zemes darbi – grunts nomaiņa un uzbēruma izveide ēkai, kā arī 16 testa pāļu izbūve. Līdz nākamā gada aprīlim tiks veikta 646 pāļu izbūve.  Labvēlīgu laikapstākļu gadījumā grunts nomaiņa un uzbērums zem ēkas tiks pabeigts līdz šī gada nogalei. Paralēli pāļu izbūvei tiks veikta pamatu betonēšana, ko plānots uzsākt nākamā gada februārī.

Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs norāda, ka sports Rēzeknē vienmēr ir bijusi viena no prioritātēm, un Olimpiskā centra Rēzekne daudzfunkcionālā arēna pacels Rēzeknes sporta infrastruktūru citā līmenī, radot iespēju organizēt augsta līmeņa sacensības un pasākumus, sporta nometnes, kā arī pats svarīgākais – rēzeknieši varēs nodarboties ar dažādiem sporta veidiem kvalitatīvos apstākļos.

Kā norāda SIA “Arčers” valdes locekle Maija Baltgalve, Olimpiskā centra Sporta arēnas būvniecība būs viens no būtiskiem uzņēmuma veikumiem novada attīstības labā. “Patiesi ceru, ka jaunā arēna spēs sniegt Latgales sportam to pašu, ko reģiona kultūras attīstībai nozīmē kāds cits “Arčers” īstenotais projekts – Latgales vēstniecība “Gors”. Tas ne tikai aicina pieredzēt kultūru, bet arī veicina tās radīšanu. Ēkas būvniecību sākam ar mērķi palīdzēt Rēzeknes Olimpiskajam centram ieņemt nozīmīgu vietu Latgales sportistu, entuziastu un skatītāju vidū,” stāsta M. Baltgalve.

Rēzeknes Olimpiskā centra Sporta arēna būs gandrīz 11’000 m2 plaša, un jaunbūvē tiks izbūvēta daudzfunkcionāla sporta zāle ar tribīnēm 727 skatītāju vietām, ledus arēna ar 568 skatītāju vietām, vingrošanas un trenažieru zāle, sporta inventāra veikals, sportistu ģērbtuves, tehniskās un palīgtelpas. Projektā paredzēta teritorijas apzaļumošana aptuveni 10’000 m2 platībā ar pastaigu taku un atpūtas zonas izveidi, kā arī ceļu un laukumu apbūve 16’000 m2 platībā ar teritoriju 232 autostāvvietām, 5 autobusu stāvvietām un velosipēdu novietni pie ēkas ieejas.